A FEJFÁJÁS LEGGYAKORIBB OKAI

fejfajas
2020. 06. 10.
BLOG

A fejfájás elég gyakori probléma.

Sokaknál jelentkező időszakos vagy akár hosszabb távon is fennálló kellemetlen fájdalom.

 
Rengeteg oka lehet. A leggyakoribb a frontérzékenység, főleg melegfrontoknál jelentkezik a kellemetlen nyomás. Okozhat fejfájást folyadékhiány, méreganyag felhalmozódás és strukturális okok is.

 

  • A frontérzékeny fejfájást elég nehéz elkerülni, orvosolni. Azonban sok praktika van, ami enyhíti a tüneteket. Ilyen például a rendszeres citromfű tea fogyasztása, harmatos füvön sétálás mezítláb. Eleve a mezítláb sétálás természetes földön, füvön, talajon ajánlott télen-nyáron, rengeteg betegségre, gyulladásos bajra jó. Ezen kívül olyan gyógynövények is alkalmazhatóak, amiket a magashegyi betegségek elkerülésére szoktak szedni pl. Maca, Rhodiola algida, Ginkgo biloba, Rhodiola rosea, Erythroxylum coca.
  • A kevés folyadékbevitel miatti folyadékhiány is gyakori oka a fejfájásnak. Az esetek legalább felében megfelelő folyadékbevitellel a fejfájás szinte azonnal elmúlik.
    Számos olyan méreganyag található manapság ételeinkben, aminek semmi keresnivalójuk nem lenne ott. Ezek közül jó pár nem ürül ki könnyen a szervezetünkből és gyakran a felhalmozódás következménye lehet a fejfájás is.
    Számos más egyéb oka is lehet természetesen a fejfájásnak, de most nézzünk meg még egy nagyon gyakori, könnyen elfeledett okot.
  • A strukturális problémákból adódó fejfájás. A fej és a nyaki gerinc helytelen tartása akadályozza például a vér szabad áramlását az agyba, ami okozhat gyakori fejfájást, fülzúgást, szédülést. Ez a rossz tartás pedig manapság egyre gyakoribb, egyre problémásabb. A nyak elülső izmai, (fejbiccentő izmok) túlfeszültségbe kerülnek, mind a tartástól, mind a rossz légzéstől. Ettől a túlfeszültségtől az izomtapadásokon keresztül úgynevezett trigger csomók (fájdalom, stressz gócpontok) alakulnak ki az állkapocs izmainál, fültő környékén. Ezek a stressz gócpontok aztán képesek kisugározni a fájdalmat a halántékra vagy a tarkóra is. Ennek a megoldása viszonylag egyszerű. Manuálterápiával, vagy masszázzsal oldhatók a feszültségek, a nyak tornáztatásával, megmozgatásával a tartás javításával pedig megelőzhető az újabb probléma.

LEGFRISSEBB BEJEGYZÉSEK...

EDZÉS ÉS A TÜKÖR
2020. 06. 10.

Hogyan használjuk a tükröt edzéshez, Pilateshez? Kell-e vagy sem? Olvasd végig, nem lesz rövid, de legalább megérted magadat és azt, hogy hogyan edz!

bővebben
BUDAPESTRE ÉS VONZÁSKÖRZETÉBE KERESÜNK PILATES OKTATÓKAT!
2020. 06. 10.

Pilates oktató, sportvégzettséggel rendelkező edző, testnevelő jelentkezését várjuk, vagy aki nem szakmabeli, de karriert váltana és szeretne Pilates oktatóvá válni.

bővebben