VÁLLFÁJDALOM

borito_vallfajdalom
2020. 08. 11.
BLOG

A vállízület a legszabadabban mozgó ízületünk, itt tudjuk létrehozni a legsokoldalúbb mozgást.

Viszont maga az ízületi fejet (felkarcsont fejét) körülölelő csontrendszer elég szűk teret ad. Ebből kifolyólag a vállízület sérülések fájdalmak is elég gyakoriak.

Mint minden ízületi problémánál itt is számos eshetőség van, még is van olyan, ami nagy gyakorisággal rendelhető egy bizonyos háttérhez.

A leggyakoribb fájdalom a váll elülső részének úgynevezett ütődéses, vagy becsípődéses problémája. Ez azt jelenti, hogy a váll elmozdulva a normális helyzetéből elől "neki ütődik" az ott található felszínnek, illetve "becsípi" az ott eredő bicepsz ínt. Ez gyulladást, trigger pontokat, akár zsibbadást is ki tud váltani.

Ennek a hátterében egyrészt a váll nem ideális helyzete, azaz nem ideális tartás, másrészt a váll hátsó felének és a lapocka körüli izmoknak az elgyengülése található.
A kettő igazából egy és ugyanaz.

Ezen izmok közül általában a leggyengébbek az alsó trapéz izmai, amik a lapockát lefelé, befelé húzzák/tartják, illetve a peritialis, ami pedig a vállat hátrafelé húzza.

Ebből kifolyólag a vállfájdalmak nagy része könnyen orvosolható, helyes pozicionálással és megfelelő erősítéssel, tornáztatással.

 


 

Öt perces gyakorlatsor vállfájdalomra


LEGFRISSEBB BEJEGYZÉSEK...

EDZÉS ÉS A TÜKÖR
2020. 08. 11.

Hogyan használjuk a tükröt edzéshez, Pilateshez? Kell-e vagy sem? Olvasd végig, nem lesz rövid, de legalább megérted magadat és azt, hogy hogyan edz!

bővebben
BUDAPESTRE ÉS VONZÁSKÖRZETÉBE KERESÜNK PILATES OKTATÓKAT!
2020. 08. 11.

Pilates oktató, sportvégzettséggel rendelkező edző, testnevelő jelentkezését várjuk, vagy aki nem szakmabeli, de karriert váltana és szeretne Pilates oktatóvá válni.

bővebben